"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kamuoyu suistimali duruşmasının ilk haftası henüz tamamlanmadı

Bir aydan fazla süren kapalı depozitolardan sonra, Başkan Donald Trump’a yapılan evdeki görevden alma soruşturması, bu hafta Amerikan halkına probadaki üç kilit tanıktan doğrudan duyma şansı vererek, kamuoyunda patladı.

ABD’deki suçlamalar ABD’de suçlanıyor Bill Taylor ve Avrupa ve Avrasya İşleri Sekreter Yardımcısı Vekili George Kent, İstihbarat Komitesi’nden önce Çarşamba günü yapılan ortak bir duruşmada ifade verdi. Eski ABD Büyükelçisi Marie Yovanovitch Cuma günü ifade verdi.

Halen daha fazla sayıda kamu ve özel oturum planlanmakta olan en son ifade, Demokrat’ın Trump’ın Ukrayna’ya siyasi rakiplerini içeren sondalar çıkarma çabaları hakkında yaptığı araştırmaların yeni bir aşamasını başlattığını gösteriyor.

İşte kamuya açık duruşmaların ilk haftasındaki ana paketler:

Taylor yeni bir kırışıklık ekler

Görevden alma soruşturmasında yürütülen özel mevduatların çoğu, sızıntılar veya sözlü transkriptlerin serbest bırakılması yoluyla, halkla zaten paylaşılmıştı.

Ancak Çarşamba sabahı yaptığı açılış konuşmasında Taylor, Ekim ayının sonlarında kapalı, ilk kapıdan bıraktıktan sonra öğrendiği yeni detayları sundu.

Taylor, ABD’nin Avrupa Birliği Büyükelçisi Gordon Sondland’la yaptığı görüşmede, cumhurbaşkanının Ukrayna’nın eski Başkan Yardımcısı Joe Biden’e ve oğlu Hunter’a soruşturmaları duyurma talebiyle ilgili olduğunu söyledi.

Personelinin bir üyesi olan Taylor, “Başkan Trump’ın telefonda Büyükelçi Sondland’a“ soruşturmalar hakkında sorular sorduğunu duyabiliyordu ”dedi. Büyükelçi Sondland, Başkan Trump’a Ukraynalıların ilerlemeye hazır olduğunu söyledi.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir