"Enter"a basıp içeriğe geçin

İngiltere’de kış selinin üzerinde alarm

Çevre Ajansı’nın taşkın riski yönetimi müdürü, bu kış İngiltere’de daha fazla sel olacağı yönünde “endişe duyduğunu” söyledi.

John Curtin, bu sonbaharda çok yağmur yağdığını, arazinin birçok yerde doygun olduğunu söyledi.

Taşkınların “daha ​​sık, daha sık, daha sık” olacağından endişe ediyor.

Eylül ayından itibaren üç ay boyunca, İngiltere genelinde 900 mülkün su basmasıyla rekor seviyelerde yağmur yağdığını gördük.

Bay Curtin, mevcut sel döneminde 21.000 evin mevcut savunma ve operasyonel faaliyetler nedeniyle korunduğunu söyledi.

Gazetecilere verdiği demeçte, “Sesim alarma geçti çünkü Kasım ayının ortasındayız ve her yer doymuş” dedi.

“Tüm sel depolama alanları dolu. Gerçekten uyanık olmak zorundayız çünkü istemediğim şey, korkunç 900 sayısının 10, 15, 20.000 sayı olması.”

  • İklim sinyali küresel sel ve yangınları birbirine bağlar
  • Sel bölgelerinde inşa edilecek binlerce ev
  • Su basmış Venedik yeni gelgit dalgasıyla mücadele ediyor

Bay Curtin, taşkın alanlarında veya yakınında yaşayan insanları, Çevre Ajansı sel uyarıları için kaydolmaya teşvik etti – bu bölgelerde yaşayan insanların sadece yarısı bugüne kadar böyle yaptı.

Geçen hafta Humber’den Sheffield’e kadar bir bölgede 50-100 mm yağış gördüm, normal olarak kasım ayının tamamında beklendiği gibi.

Met Office’ten Will Lang, “Dün Yorkshire ve Midlands’ın büyük bölgelerinde 30-40 mm daha geçtikten sonra, bazı yerler en zayıf Autumlarını kayıt altına almaya yakın ve hala iki haftamız var.” Dedi.

Yorkshire’daki en kötü etkilenen Fishlake köyünde, şimdi sel sularının tahliye edilmesine yardımcı olan 38 pompa bulunuyor.

Yardım çabalarına yardımcı olmak için Güney Yorkshire’a yaklaşık 200 asker yerleştirildi.

Cuma sabahının erken saatlerine kadar geçici taşkın bariyerlerinin kurulmasında ve kum torbalarının bölge sakinlerine dağıtılmasında yardımcı oldular.

Bay Curtin, evlerin yaklaşık% 50’sinin hala su altında kaldığını, ancak Pazar gününden hepsinin sudan uzak durmasını beklediğini söyledi.

Geçtiğimiz 24 saat boyunca, endişe odağı Avon Nehri’nin 4 metrede zirveye çıkması beklenen Yorkshire’dan Warwickshire ve Worcestershire’a doğru kaymıştır.

Yirmi beş ila 30 mülk sular altında kaldı ve Çevre Ajansı 4 milyonun üzerindeki nehrin daha fazla artmasının su altında yüzlerce mülk görebileceğini söyledi.

Herşey ?

Çevre Ajansı, daha fazla hasarı önlemek için Evesham ve Stratford çevresindeki geçici sel savunmalarını kullanıyor.

Evlerin taşkın alanlarına inşa edilmeye devam ettiği yönündeki eleştiriler üzerine, Curtin İngiltere’nin yüzlerce yıldır ıslak alanlar üzerinde inşa edildiğini söyledi – ve taşkınlara dayanıklı oldukları sürece taşkın alanlarına yeni evler inşa etmekte sorun yoktu.

“Büyük miktarda kilitli taşkın riski var. Taşkın arazilerinde bir daha asla gelişmeyecekseniz, birçok büyük şehirde gelişmeyi dondurursunuz” dedi.

Örnek olarak Derby’deki nehrin yeni inşa edilmiş evlerini verdi.

“Erişim nehir seviyesinin üstünde ve otopark aşağıda, su taşkın yatağındaki gelişme ancak güvenli ve Derby’in ekonomik merkezini koruyor.

“Eğer geliştirirseniz, onu taşkınlığa dayanıklı hale getirirsiniz ve depolama alanını sel ovasından çıkarmazsınız.”

İngiltere genelinde 140 kadar taşkın uyarısı da var ve 170 civarında uyarı da bulunuyor. Bunu bağlam içine koymak için, Çevre Ajansı rekordaki en yüksek uyarı sayısının 200 olduğunu söyledi.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir